Out of stock
MRP ₹81,999
₹60,990 (25.6% off)
Usual selling price
₹59,990
1.6% off from usual
Select at least one
| Processor | CPU | Intel Core i5-12450H 8C / 12T 8-core/12-thread 12 MB cache Up to 4.4 GHz max boost |
|---|---|
| Graphics | GPU | RTX 3050 4GB 60W |
| Memory | Ram | 16GB DDR4 SO-DIMM Max Capacity: 32 GB 3200 MHz RAM |
| Storage | 512 GB SSD 1x 2280 PCIe Gen 4 1x 2280 PCIe Gen 3 |
| Keyboard and Touchpad | Backlit |
| Camera | 720p |
| Audio | Stereo |
| Display | 15.6-inch FHD 16:9 IPS 45% NTSC Refresh Rate: 60 Hz Brightness: 250 nits |
|---|---|
| I/O Ports | 1x 3.5mm Combo Jack 3x USB Type A 3.2 Gen 1 1x USB Type C 4 supports Thunderbolt 4 1x HDMI 2.0 |
| Network and Communication | Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.2 (*BT version may change with OS upgrades.) |
| Battery | 50 WHrs Up to 9 hours |
| Weight | 2.1 Kgs (4.63 lbs) |
| Dimensions | 1.99 x 36.23 x 23.74 cm |
