Out of stock
MRP ₹99,999
₹59,990 (40% off)
Usual selling price
₹99,999
66.7% above usual
Select at least one
| Processor | CPU | Intel Core i5-12450H 8C / 12T 8-core/12-thread 12 MB cache Up to 4.4 GHz max boost |
|---|---|
| Graphics | GPU | RTX 4050 6GB 140W Up to 140W TGP 6GB GDDR6 |
| Memory | Ram | 16GB DDR5 SO-DIMM Max Capacity: 64 GB 4800 MHz RAM |
| Storage | 512 GB SSD 1x 2280 PCIe Gen 4 1x 2280 PCIe Gen 3 |
| Keyboard and Touchpad | RGB keyboard |
| Camera | HD |
| Audio | 2x Speaker |
| Display | 15.6-inch FHD 16:9 IPS 100% sRGB Refresh Rate: 144 Hz Brightness: 300 nits |
|---|---|
| I/O Ports | 1x 3.5mm Combo Jack 1x USB Type A 2.0 1x USB Type A 3.2 Gen 1 1x USB Type A 3.2 Gen 2 1x USB Type C 3.2 Gen 2 supports DisplayPort 1x RJ45 1x HDMI 1.4x Mini Display Port |
| Network and Communication | Wi-Fi 6E Intel 6E AX211 + Bluetooth 5.3 (*BT version may change with OS upgrades.) |
| Weight | 2.4 Kgs (5.29 lbs) |
| Dimensions | 2.49 x 36.9 x 26.4 cm |
