Out of stock
MRP ₹1,82,950
₹1,41,583 (22.6% off)
Usual selling price
₹1,41,583
Same as usual
Select at least one
| Processor | CPU | Snapdragon® X Elite X1E-80-100 12-core/12-thread |
|---|---|
| Graphics | GPU | Snapdragon X Adreno X1-85 (3.8 TFLOPS) |
| Memory | Ram | 16GB LPDDR5X on board |
| Storage | 512 GB SSD |
| Keyboard and Touchpad | Backlit Zero Lattice Keyboard Seamless glass haptic touchpad |
| Camera | FHD Windows Hello Compatible |
| Audio | Quad-speaker design (tweeter + woofer) Qualcomm® WSA8845 2W x 4 = 8 W total |
| Display | 13.4-inch FHD+ (16:10) 16:10 OLED 100% DCI-P3 Refresh Rate: 120 Hz Response Time: 0.2 ms Brightness: 500 nits HDR: Yes, up to 500 nits |
|---|---|
| Network and Communication | Wi-Fi 7 Qualcomm FastConnect 7800 + Bluetooth 5.4 (*BT version may change with OS upgrades.) |
| Battery | 55 WHrs Up to 19 hours |
| Weight | 1.19 Kgs (2.62 lbs) |
| Dimensions | 1.53 x 29.53 x 19.91 cm |
| Pre-installed Software | Office Home and Student 2021 |
