Out of stock
MRP ₹3,18,182
₹2,47,918 (22.1% off)
Usual selling price
₹2,47,918
Same as usual
Select at least one
| Processor | CPU | Intel Core Ultra 7 155H 16-core/22-thread 24 MB cache Up to 4.8 GHz max boost |
|---|---|
| Graphics | GPU | RTX 4050 6GB 40W Up to 40W TGP 6GB GDDR6 |
| Memory | Ram | 32GB LPDDR5X on board |
| Storage | 1 TB SSD 1x 2280 PCIe Gen 4 |
| Keyboard and Touchpad | Backlit |
| Camera | FHD IR Windows Hello Compatible |
| Audio | 2x Woofers 2x Tweeters 8W Total |
| Display | 14.5-inch 3.2K 16:10 OLED 100% DCI-P3 Refresh Rate: 120 Hz Response Time: 0.2 ms Brightness: 400 nits HDR: Yes, up to 600 nits MUX Switch |
|---|---|
| I/O Ports | 1x 3.5mm Combo Jack 3x USB Type C 4 supports Thunderbolt 4, DisplayPort 1.4, Power Delivery 1x Card Reader supports MicroSD |
| Network and Communication | Wi-Fi 6E Intel 6E AX211 + Bluetooth 5.3 (*BT version may change with OS upgrades.) |
| Battery | 69.5 WHrs Up to 10.5 hours |
| Weight | 1.69 Kgs (3.73 lbs) |
| Dimensions | 1.9 x 32 x 21.6 cm |
| Pre-installed Software | MS Office 2021 |
