Out of stock
MRP ₹85,000
₹52,891 (37.8% off)
Usual selling price
₹52,000
1.7% off from usual
Select at least one
| Processor | CPU | Intel Core i5-11320H 4 cores 4-core/8-thread 8 MB cache Up to 4.5 GHz max boost |
|---|---|
| Graphics | GPU | RTX 2050 4GB |
| Memory | Ram | 8GB DDR4 SO-DIMM Max Capacity: 32 GB 3200 MHz RAM |
| Storage | 512 GB SSD 1x 2242 PCIe Gen 3 1x 2280 PCIe Gen 3 |
| Keyboard and Touchpad | White Backlit |
| Camera | 720p |
| Audio | Stereo speakers 2W x2 Nahimic Audio |
| Display | 15.6-inch FHD 16:9 IPS 45% NTSC Refresh Rate: 144 Hz Brightness: 350 nits |
|---|---|
| I/O Ports | 1x 3.5mm Combo Jack 1x RJ45 1x HDMI 2.0 1x USB Type C 3.2 Gen 1 supports Data Tansfer Only 2x USB Type A 3.2 Gen 1 supports Data Tansfer Only |
| Network and Communication | Wi-Fi 6 + Bluetooth 5.1 (*BT version may change with OS upgrades.) |
| Battery | 45 WHrs Up to 5 hours |
| Weight | 2.25 Kgs (4.96 lbs) |
| Dimensions | 2.42 x 35.96 x 25.19 cm |
