Out of stock
MRP ₹1,44,989
₹1,09,990 (24.1% off)
Usual selling price
₹1,05,511
4.1% off from usual
Select at least one
| Processor | CPU | Intel Core i7-13700H 14C / 20T 14-core/20-thread 24 MB cache Up to 5 GHz max boost |
|---|---|
| Graphics | GPU | Intel Iris Xe G7 96EUs |
| Memory | Ram | 32GB DDR4 SO-DIMM Max Capacity: 64 GB 3200 MHz RAM |
| Storage | 1 TB SSD 1x 2280 PCIe Gen 4 |
| Keyboard and Touchpad | Single Backlit Keyboard (White) |
| Camera | 720P 30fps |
| Audio | 2x 2W Speaker |
| Display | 15.6-inch FHD+ (16:10) 16:10 IPS Level 45% NTSC Refresh Rate: 60 Hz Brightness: 250 nits |
|---|---|
| I/O Ports | 1x 3.5mm Combo Jack 1x USB Type C 4 supports DisplayPort, Thunderbolt 4, Power Delivery 3x USB Type A 3.2 Gen 1 supports DisplayPort 1x HDMI 2.1 1x RJ45 |
| Network and Communication | Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.3 (*BT version may change with OS upgrades.) |
| Battery | 53.8 WHrs Up to 4 hours |
| Weight | 1.6 Kgs (3.53 lbs) |
| Dimensions | 1.86 x 31.37 x 23.6 cm |
