Out of stock
MRP ₹78,990
₹45,990 (41.8% off)
Usual selling price
₹45,990
Same as usual
Select at least one
| Processor | CPU | Intel Core i5-11260H 6 Cores 6-core/12-thread 12 MB cache Up to 4.4 GHz max boost |
|---|---|
| Graphics | GPU | GTX 1650 4GB |
| Memory | Ram | 8GB DDR4 SO-DIMM |
| Storage | 512 GB SSD 1x 2280 PCIe Gen 3 |
| Keyboard and Touchpad | Single Backlit Keyboard (Red) |
| Camera | 720P 30fps |
| Audio | 2x 2W Speaker |
| Display | 15.6-inch FHD 16:9 IPS Level 45% NTSC Refresh Rate: 144 Hz Brightness: 20 nits |
|---|---|
| I/O Ports | 1x 3.5mm Combo Jack 1x RJ45 1x HDMI 1.4 3x USB Type A 3.2 Gen 1 1x USB Type C 3.2 Gen 1 |
| Network and Communication | Wi-Fi 6 + Bluetooth 5.2 (*BT version may change with OS upgrades.) |
| Battery | 52.4 WHrs Up to 3 hours |
| Weight | 1.86 Kgs (4.1 lbs) |
| Dimensions | 2.17 x 35.9 x 25.4 cm |
