MRP ₹2,59,990
₹1,71,990 (33.8% off)
Usual selling price
₹1,35,000
21.5% off from usual
Buy now at the lowest price
Select at least one
| Processor | CPU | Intel Core i7-13620H 10C / 16T 10-core/16-thread 24 MB cache Up to 4.9 GHz max boost |
|---|---|
| Graphics | GPU | RTX 4060 8GB 90W Up to 90W TGP 8GB GDDR6 |
| Memory | Ram | 16GB DDR5 SO-DIMM Max Capacity: 64 GB 5200 MHz RAM |
| Storage | 1 TB SSD 2x 2280 PCIe Gen 4 |
| Keyboard and Touchpad | Single Backlit Keyboard (White) |
| Camera | 720P 30fps |
| Audio | 2x 2W Speaker |
| Display | 15.6-inch QHD 16:9 OLED 100% DCI-P3 Refresh Rate: 240 Hz Response Time: 0.2 ms Brightness: 400 nits HDR: 0 |
|---|---|
| I/O Ports | 1x 3.5mm Combo Jack 1x USB Type C 3.2 Gen 2 1x USB Type C 3.2 Gen 2 supports Power Delivery 2x USB Type A 3.2 Gen 2 1x HDMI 2.1 1x RJ45 |
| Network and Communication | Wi-Fi 6 + Bluetooth 5.2 (*BT version may change with OS upgrades.) |
| Battery | 53.5 WHrs Up to 6 hours |
| Weight | 2.1 Kgs (4.63 lbs) |
| Dimensions | 1.99 x 35.83 x 24.79 cm |
