Out of stock
MRP ₹1,08,990
₹77,990 (28.4% off)
Usual selling price
₹77,990
Same as usual
Select at least one
| Processor | CPU | Intel Core i5-12450H 8C / 12T 8-core/12-thread 12 MB cache Up to 4.4 GHz max boost |
|---|---|
| Graphics | GPU | RTX 3050 4GB 75W |
| Memory | Ram | 16GB DDR5 SO-DIMM Max Capacity: 64 GB 4800 MHz RAM |
| Storage | 1 TB SSD 2x 2280 PCIe Gen 4 |
| Keyboard and Touchpad | Single Backlit Keyboard (Blue) |
| Camera | 720P 30fps |
| Audio | 2x 2W Speaker |
| Display | 15.6-inch FHD 16:9 IPS Level 45% NTSC Refresh Rate: 144 Hz Brightness: 250 nits HDR: 0 |
|---|---|
| I/O Ports | 1x 3.5mm Combo Jack 1x USB Type C 3.2 Gen 1 supports DisplayPort 2x USB Type A 3.2 Gen 1 1x USB Type A 2 1x HDMI 2.1 1x RJ45 |
| Network and Communication | Wi-Fi 6 + Bluetooth 5.2 (*BT version may change with OS upgrades.) |
| Battery | 53.5 WHrs Up to 3 hours |
| Weight | 2.25 Kgs (4.96 lbs) |
| Dimensions | 2.49 x 35.9 x 25.9 cm |
