Out of stock
MRP ₹80,990
₹64,990 (19.8% off)
Usual selling price
₹64,990
Same as usual
Select at least one
| Processor | CPU | Intel Core i7-12650H 10C / 16T 10-core/16-thread 24 MB cache Up to 4.7 GHz max boost |
|---|---|
| Graphics | GPU | RTX 2050 4GB |
| Memory | Ram | 16GB DDR4 SO-DIMM Max Capacity: 64 GB 3200 MHz RAM |
| Storage | 512 GB SSD 1x 2280 PCIe Gen 4 |
| Keyboard and Touchpad | Single Backlit Keyboard (Blue) |
| Camera | HD type (30fps@720p) |
| Audio | 2x 2W Speaker |
| Display | 15.6-inch FHD 16:9 IPS 45% NTSC Refresh Rate: 144 Hz Brightness: 250 nits |
|---|---|
| I/O Ports | 2x 3.5mm Combo Jack 1x HDMI 2 3x USB Type A 3.2 Gen 1 1x USB Type C 3.2 Gen 1 supports DisplayPort 1x RJ45 |
| Network and Communication | Wi-Fi 6E + Bluetooth 5.3 (*BT version may change with OS upgrades.) |
| Battery | 52.4 WHrs Up to 3 hours |
| Weight | 1.86 Kgs (4.1 lbs) |
| Dimensions | 2.17 x 35.9 x 25.4 cm |
